Aktualności

Skoki narciarskie Zakopane Wielka Krokiew Residence&SPA – terminarz, gdzie kupić bilet?

Kiedy Zaczyna się konkurs skoków narciarskich w Zakopanem 2024? Skoki narciarskie – rozpoczęcie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce już 19 stycznia 2024 roku! Zachęcamy do śledzenia aktualności dotyczących terminarza Pucharu Świata w skokach narciarskich Zakopane 2024 na […]

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Tatrzańskie schroniska

Tatry to miejsce, gdzie piękno przyrody jawi się w pełnej krasie – majestatyczne szczyty, szumiące potoki i malownicze doliny przyciągają turystów z całego świata. Jednak pod powierzchnią tych gór kryją się równie niezwykłe tajemnice. Tatrzańskie jaskinie, ukryte głęboko w masywie, to podziemny świat pełen pięknych formacji skalnych, kryształów oraz niezwykłych nacieków wapiennych. W dzisiejszym wpisie blogowym zapraszamy Cię do odkrycia tego tajemniczego podziemnego świata!Jak często bywa w górach, Tatry to sieć uroczych schronisk, które stanowią oazę spokoju i ostoję wygody pośród dzikiej przyrody. W trakcie wędrówek po Tatrach, zimowych przygód na stokach narciarskich lub zwyczajni podczas relaksu w górskim otoczeniu, schroniska te oferują podróżnikom wyjątkową atmosferę, smaczne dania kuchni góralskiej oraz niezapomniane widoki.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Podziemny świat – tatrzańskie jaskinie

Tatry to miejsce, gdzie piękno przyrody jawi się w pełnej krasie – majestatyczne szczyty, szumiące potoki i malownicze doliny przyciągają turystów z całego świata. Jednak pod powierzchnią tych gór kryją się równie niezwykłe tajemnice. Tatrzańskie jaskinie, ukryte głęboko w masywie, to podziemny świat pełen pięknych formacji skalnych, kryształów oraz niezwykłych nacieków wapiennych. W dzisiejszym wpisie blogowym zapraszamy Cię do odkrycia tego tajemniczego podziemnego świata!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Oscypek – smakowity wyraz tradycji kulinarnej

Pochylmy się nad jednym z najbardziej rozpoznawalnych aspektów Tatr, który na przestrzeni wieków kształtował jedną z najbardziej charakterystycznych i smakowitych tradycji kulinarnych – mowa tu o produkcji oscypka. Ten wyjątkowy ser, znany jako symbol kultury górali tatrzańskich, nie tylko kusi wyjątkowym smakiem, ale także skrywa w sobie historię, tradycję i ducha regionu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Historia ciupagi

Ciupaga to uniwersalne narzędzie i symbol!

W dzisiejszym wpisie zgłębimy tajemnice ciupagi, odkrywając jej historyczne korzenie, konstrukcję i różnorodne zastosowania w życiu codziennym górali. Zanurzymy się w jej kunsztownych zdobieniach oraz zagłębimy w mitologię, która otacza to unikalne narzędzie. Oprócz tego spojrzymy na jej rolę w tradycyjnych obrzędach, jak również w dzisiejszych czasach, gdy staje się elementem sztuki i kolekcjonerstwa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Zakopane poza sezonem – dlaczego warto odwiedzić to miejsce o każdej porze roku?

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju, które przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku. Słynie przede wszystkim z pięknych zimowych krajobrazów zimą, kiedy śnieg pokrywa szczyty Tatr i stoki narciarskie ożywają, ale również w lecie oferuje mnóstwo możliwości spędzania czasu oraz wypoczynku. Turyści zapominają jednak, że Zakopane nie znika magicznie w pozostałe pory roku, a jesień i wiosna też pozwalają wspaniale spędzić czas w tej malowniczej okolicy!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Kościoły w Zakopanem – duchowym i architektonicznym sercu Podhala

Wędrując ulicami Zakopanego, nie sposób pominąć jego architektoniczne arcydzieła – kościoły, które są zarówno miejscami modlitwy, jak i prawdziwymi dziełami sztuki. W dzisiejszym wpisie zabierzemy Was w podróż po najważniejszych kościołach Zakopanego, które kryją w sobie historię, tradycję oraz niezwykłą atmosferę.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Ekologiczny wypoczynek, czyli jak dbać o środowisko podczas wizyty w Zakopanem

Zakopiańskie piękno przyrody i czyste powietrze są skarbami, które chcielibyśmy zachować dla przyszłych pokoleń. Dlatego dzisiaj omówimy konkretne kroki, które możemy podjąć, aby nasza wizyta w Zakopanem była bardziej przyjazna dla środowiska. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, relaksu w otoczeniu przyrody, czy kulinarnych doznań, są pewne działania, które możesz podjąć, aby uczynić swój pobyt bardziej „ekologicznym”.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Sprzęt w góry

Co zabrać ze sobą w Tatry?

W telewizji nieraz słyszy się o kuriozalnych sytuacjach, kiedy ktoś wybrał się na górski szlak w klapkach, sandałach lub szpilkach. Zdecydowanie odradzamy tego typu ubiór, gdyż w wielu przypadkach wywoła on nie tyle rozbawienie na twarzy innych turystów, co stworzy poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Pobyt w Zakopanem i górskie wędrówki należy dobrze zaplanować, dbając o odpowiedni sprzęt. Co ze sobą zabrać? Z chęcią podpowiemy!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Wielka Krokiew Residence&SPA to świetne miejsce miejsce noclegowe w pobliżu COS!

Tężnia solna to obiekt, w którym wykorzystuje się właściwości lecznicze soli do celów zdrowotnych i relaksacyjnych. Jest to rodzaj inhalatorium solankowego, w którym powietrze nasycone jest mikroskamieniałościami soli. To popularna metoda relaksu, używana w celach rehabilitacyjnych, odnowy biologicznej i poprawy ogólnego samopoczucia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Dzielnice Zakopanego

Dzielnice Zakopanego

Zakopane jest miastem nietuzinkowym pod wieloma względami. Pomijając fakt, że znajduje się niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym okolicy, ma bogatą historię i jest silnie nacechowane regionalnie, to sam jego podział administracyjny można uznać wręcz za osobliwy. Zakopane nie jest oficjalnie podzielone na ściśle określone dzielnice w sposób, zamiast tego wyróżnia się 6 jednostek pomocniczych gminy. W dalszej części postaramy się dokładniej je opisać!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Jak wybrać odpowiednie apartamenty w Zakopanem?

Zakopane jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym, z tego powodu wręcz pęka w szwach z powodu liczby apartamentów, hoteli oraz kwater. Jak wybrać najlepszy miejsce wypoczynku podczas pobytu w Zakopanem? Warto kierować się kilkoma kluczowymi czynnikami, które pozwolą dobrać obiekt w taki sposób, aby możliwe było osiągnięcie jak największej satysfakcji – w dzisiejszym wpisie blogowym dokładnie je opiszemy!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Znane osobistości Zakopanego

Osobistości Zakopanego

Zakopane to nie tylko Tatry, skoki narciarskie i Krupówki. Miasto może się poszczycić wieloma osobistościami reprezentującymi różne dziedziny życia – kulturę, sztukę czy muzykę. Po bliższym zgłębieniu tematu okazuje się, że jest ich całkiem sporo, a zasłyszane każdego dnia nazwiska są ściśle związane z Zakopanem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Zakopiańska architektura – prawdziwy unikat

Chyba wszyscy mieszkańcy Polski kojarzą charakterystyczną zakopiańską architekturę, nawet ci, którzy nigdy nie odwiedzili tego popularnego miasta. Specyficzne budownictwo jest nieodłącznie wpisane w historię oraz ducha Zakopanego i co roku czaruje niezliczone rzesze turystów. Skąd jednak wziął się ten wyjątkowy styl zabudowy oraz czym się charakteryzuje? Postaramy się jak najdokładniej wyjaśnić wszystkie niuanse!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Kuchnia tatrzańska – pyszna podróż!

Górski krajobraz i wyjątkowa przyroda to nie jedyna rzeczy, która nadaje Zakopanemu unikalnego charakteru. Kultura tego malowniczego regionu przesiąknięta jest także bogactwem smaków i aromatów, które wspaniale odzwierciedlają tatrzańską tożsamość. Kuchnia jest bez wątpienia jedną z wizytówek regionu, a idąc w myśl starego powiedzonka – w górach wszystko smakuje lepiej!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Tężnia solankowa w Wielka Krokiew Residence&SPA

Tężnia solna to obiekt, w którym wykorzystuje się właściwości lecznicze soli do celów zdrowotnych i relaksacyjnych. Jest to rodzaj inhalatorium solankowego, w którym powietrze nasycone jest mikroskamieniałościami soli. To popularna metoda relaksu, używana w celach rehabilitacyjnych, odnowy biologicznej i poprawy ogólnego samopoczucia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Najlepsze punkty widokowe – Zakopane

Jak to bywa w górach, pobyt w Zakopanem gwarantuje wspaniałe widoki. Aby jednak w pełni nacieszyć się ich walorami, należy udać się do specjalnych punktów widokowych, umiejscowionych w różnych miejscach Tatr. Które z nich dostarczą najlepszych wrażeń? Tego dowiecie się z naszego wpisu!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Igrzyska Europejskie 2023 Małopolska – wolne apartamenty w Zakopanem

Już za kilka dni w Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023, organizowane w Krakowie i pozostałych miastach Małopolski, ale też na Śląsku, Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Konkursy odbywające się w ramach tej imprezy sportowej stanowią dla wielu osób świetną zaprawę do wejścia w Igrzyska Olimpijskie. Spora część konkurencji odbywających się w ramach wydarzenia będzie traktowana jako Mistrzostwa Europy lub kwalifikacja do wspomnianych Igrzysk Olimpijskich, planowanych na 2024 rok.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Pogoda Zakopane – źródła najlepszych prognoz

Planowanie urlopu nie jest wcale łatwą rzeczą. Trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, między innymi środek transportu, miejsce wypoczynku czy wreszcie pogodę. Z tą ostatnią jest szczególnie trudno, gdyż jak wiemy, pogoda zmienną jest i potrafi zaskoczyć. Dlatego warto znać względnie rzetelne źródła prognoz, które chociaż w przybliżeniu określą warunki atmosferyczne panujące w okolicy Tatr.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to majestatyczny szczyt w polskich Tatrach, zapewniający niezapomniane widoki i wspaniałe doświadczenia miłośnikom górskiej przygody. Jego malownicza lokalizacja, wspaniała flora oraz fauna, a także możliwość wspinaczki sprawiają, że jest on nieodłącznym punktem na mapie turystycznej Polski.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Zarezerwuj Zadzwoń